طراحی سیستم های تسلیح خاکطراحی روش های تثبیت ترانشه
نیلینگ و انکراژ

زمانی که امکان خاکبرداری و خاکریزی مجدد ( به دلیل نبود فضای کافی) برای احداث دیوار ژئوسنتتیکی نباشد از روش تسلیح درجای خاک یعنی نیلینگ یا انکراژ استفاده می شود. انکر برای پایداری گودها به منظور کاهش تغییر شکل ساختمان های مجاور و یا تثبیت شیب¬های ریزشی استفاده می گردد. تفاوت انکر با میخکوبی خاک در این است که نیروی پیش¬تنیدگی بزرگی در میخکوبی خاک اعمال نمی‌شود و حرکت توده خاک موجب ایجاد نیرو در میخکوبی می¬گردد ولی در انکر قبل از هر گونه حرکت توده، نیروی بزرگی وجود دارد که باعث کاهش تغییرشکل می¬گردد. پس از تزریق گمانه جاگذاری شده و پس از رسیدن مقاومت دوغاب به مقاومت معادل 7 روزه، آرماتور با استفاده از جک های هیدرولیکی مخصوص کشیده می¬شود.انکرها به صورت استرند یا مونوبار مورد استفاده قرار می گیرند. ساخت این دیوارها برای خاک‌های سستی که بر روی سنگ‌های طبیعی قرار دارند، بسیار مؤثر هستند. معمولاً در بخش‌هایی از ساخت و ساز بزرگراه‌ها برای جلوگیری از ریزش سنگ در جاده‌ها در اثر حوادث مختلف، از دیوار حائل مهارشده استفاده می‌شود.در بسياري موارد، لايه بتن نيز به عنوان نماي موقتي يا دائمي روي سطح كار اجرا مي¬شود.


office


طراحی روش های تثبیت ترانشه
میکروپایل

المان های باربر سازه ای به قطر 10 تا 30 سانتیمتر بوده که جهت انتقال بارهای استاتیکی و دینامیکی سازه به لایه های مقاوم زمین به کار می روند. میکروپایل از طریق حفاری با دستگاه های حفاری مدرن وکار گذاشتن المان های مسلح کننده درون چال و تزریق دوغاب داخل آن اجرا می گردد. کاربرد میکروپایل در مقاوم سازی درجا، پایدارسازی ترانشه، کاهش نشست و پایدارسازی سازه می باشد.


office

اختلاط عمیق

این تکنولوژی به روش درجا خاک را بهسازی می کند به طوری که خاک با مصالح سیمانته از طریق شفت های سوراخدار نوک تیز یا اوگرهای مجهز به پره های اختلاط، مخلوط می شود. موارد کاربرد ستون های DSM در بهسازی بسترهای مستعد روانگرایی، پایدارسازی گود و مقاوم سازی درجای خاک می باشد.


office


جت گروتینگ

در این روش، ساختار کلی خاک شکسته شده، ذرات خاک به صورت درجا با هم مخلوط گشته و یک توده همگن صلب ایجاد می شود. این روش برای همه انواع خاک ها صرف نظر از نفوذپذیری، دانه بندی ( از رس و سیلت نرم تا شن و ماسه) مورد استفاده قرار می گیرد. ماده اضافه شونده معمولا مخلوط آب و سیمان بوده و در صورت نیاز به خاک غیرقابل نفوذ می توان از مخلوط آب و سیمان و بنتونیت استفاده نمود.


office


رهیاب صنعت البرز در گوگل مپ
تماس با ما

تلفن: 88756835 |88747142 -021

فکس: 88741643-021

آدرس:تهران، خیابان سهروردی شمالی،

کوچه تهمتن، پلاک 6، واحد 16

پیوندها

وزارت راه و شهرسازی

شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور

انجمن بین المللی ژئوسنتتیک

اانجمن ژئوسنتتیک ایران